fotostarzenie

Fotostarzenie jest przedwczesnym starzeniem się skóry spowodowanym wieloma procesami zachodzącymi pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Objawia się to pogrubieniem skóry, pogłębieniem fałdów i zmarszczek, pojawieniem się naczynek oraz przebarwień. Skóra staje się bardziej szorstka w dotyku, widoczne są rozszerzone pory skóry. Dzieje się tak między innymi z powodu uszkodzenia włókien kolagenowych i elastycznych skóry właściwej.
W celu zredukowania objawów fotostarzenia, należy zastosować techniki pobudzające skórę do odnowy zwane również metodami „biorewitalizacji skóry”. Zabiegi te wykonywane są na twarzy, szyi, dekolcie i rękach:
Mikrodermabrazja – mechanicznie usuwa martwy naskórek, przygotowując skórę do dalszych zabiegów, pobudza krążenie, przyspiesza regenerację komórek.
Peelingi chemiczne – oprócz złuszczania naskórka mają działanie przeciwzmarszczkowe, pobudzają fibroblasty, redukują przebarwienia, regulują wydzielanie gruczołów łojowych. Zarówno po serii mikrodermabrazji jak i po peelingach chemicznych skóra jest gładsza, jaśniejsza, inaczej odbija światło, pozwala na lepsze wchłanianie preparatów stosowanych zewnętrznie.
Mezoterapia – działanie zależne od zastosowanego „koktajlu”: preparaty zawierające witaminy, peptydy, aminokwasy mają działanie „odżywcze” dla skóry, preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy wiążą wodę, nawilżając w ten sposób skórę. Uraz spowodowany wkłuciem igły śródskórnie pobudza krążenie i powoduje lekki stan zapalny dając skórze lepsze warunki do wykorzystania składników „koktajlu”. Seria zabiegów poprawi stan odżywienia i nawilżenia skóry, stanie się ona bardziej sprężysta.

Serię zabiegów mikrodermabrazji, peelingów czy mezoterapii można przeprowadzać 2 razy w roku.

Lifting laserowy, fotoodmładzanie – zabieg przeprowadzany frakcyjnym laserem CO2, powodując kontrolowane uszkodzenie naskórka i skóry, mobilizuje skórę do głębokiej regeneracji i przebudowy. Gojenie powoduje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Skóra staje się bardziej jędrna, wygładzane są drobne zmarszczki i przebarwienia. Po kilku zabiegach widoczny jest „lifting” skóry. Skóra wygląda o wiele lat młodziej! Taki efekt utrzymuje się nawet przez kilka lat.