Dermapen – przełom w mezoterapii

dermapen

Mezaoterapia igłowa, polegająca na wprowadzaniu bezpośrednio pod skórę substancji regeneracyjnych, zyskała zupełnie nowe oblicze dzięki pojawieniu się na rynku medycyny estetycznej specjalistycznego, nowoczesnego urządzenia. Demapen, o którym mowa, pozwala na wykonywanie zabiegu frakcyjnego mikronakłuwania w pełni bezpiecznie i z jeszcze większą precyzją niż dotychczas. Jak działa i przy których zabiegach znajduje swoje zastosowanie?

Dermapen jest niezwykle skuteczny w odmładzaniu skóry, usuwaniu przebarwień czy leczeniu różnego rodzaju blizn. Stosuję się go między innymi do:

  • wygładzania zmarszczek;

  • zmniejszania porów skóry;

  • tworzenia efektu pogrubiania wiotkiej skóry;

  • korekcji rozstępów;

  • leczenia blizn potrądzikowych;

  • przeciwdziałania wypadaniu włosów;

  • redukcji cellulitu;

  • odmładzania skóry dłoni.

Jak działa?

Urządzenie w kształcie pióra jest wyposażone w wymienną, jednorazową głowicę z dwunastoma cieniutkimi igłami. Te wykonane są z jednego z najbardziej nowoczesnych materiałów do produkcji narzędzi chirurgicznych – molibenu. Nie zawierają ani niklu, ani chromu, dlatego są w pełni bezpieczne, delikatne i nie powodują podrażnień. Układ igieł jest tak dopracowany i dobrany, że pozwala na dotarcie do niedostępnych dla innych urządzeń miejsc. W związku z tym, że wibracje osiągają bardzo dużą prędkość, możliwe jest szybkie i bardzo precyzyjne nakłucie nawet dużych powierzchni.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do niego twarz zostaje dokładnie oczyszczona i znieczulona specjalistycznym kremem. W trakcie nakłuwania substancje czynne (wybrane w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć) są transportowane do naskórka i głębokich warstw skóry. Nakłuwanie nie tylko zdecydowanie zwiększa wchłanianie, ale również pobudza organizm do aktywacji własnych mechanizmów naprawczych i np. produkcji kolagenu czy elastyny.

Trzy kroki do pełnej regeneracji

Stymulacja komórek i regeneracja struktury cery z użyciem Dermapen odbywa się w trzech fazach. W pierwszej z nich, na skutek powstałych na skórze mikrourazów, tworzą się nowe komórki naskórka, co – w drugiej fazie – stymuluje produkcję, wspomnianych wcześniej, kolagenu i elastyny. Faza trzecia to poprawa gęstości i elastyczności skóry – pod wpływem kolagenu polepsza się unaczynienie skóry, a jej struktura staje się zauważalnie mocniejsza.