Wraz z upływem lat nasze ciało nieustannie się zmienia. Niektórzy nie potrafią pogodzić się z przemijającą młodością i jak najdłużej pragną utrzymać jędrne oraz zadbane ciało. Pierwszymi efektami starzenia są bez wątpliwości pierwsze zmarszczki, które pojawiają się na naszym czole, brodzie, czy pod oczami. Aby wypełnić nieestetyczne luki powstające na naszej twarzy powstał bardzo skuteczny sposób. Jest nim zabieg, w którym wykorzystuje się sztuczny kwas hialuronowy. Pisząc ,,sztuczny’’ chcemy podkreślić, że w naszym organizmie również występuje kwas hialuronowy, lecz w naturalny dla ciała sposób. To właśnie jego brak sprawia, że możemy dostrzec pierwsze oznaki starzenia w postaci zapadniętej skóry. Jak zatem wygląda zabieg kwasem hialuronowym oraz gdzie można go wykonać? Wszystko o popularnym zabiegu na odzyskanie promiennego i młodego wyglądu już w dzisiejszym artykule.
Kwas hialuronowy
Jak już wspomnieliśmy kwas hialuronowy to naturalnie powstająca substancja w naszym organizmie. Z tego względu wstrzykiwanie go pomiędzy przestrzenie komórkowe jest całkowicie bezpieczne. Oczywiście kwas, który podawany nam jest w postaci zastrzyków nie jest całkowicie naturalny. W swoim składzie posiada różne dodatki w postaci konserwantów, czy substancji, które odpowiadają za łączenie cząsteczek kwasu. Tak zaaplikowany kwas hialuronowy w pod naszą skórą może utrzymać się od 3 do nawet 18 miesięcy. Podczas zabiegu jest on wprowadzany pod postacią żelu.
Gdzie można wykonać zabieg z kwasem hialuronowym?
Najbardziej sprawdzony sposób na wykonanie zabiegu kwasem hialuronowym otrzymać można wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej. Cały zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, który przed przystąpieniem do zabiegu, z pewnością wykona dokładny wywiad z pacjentem, bądź przyszłą pacjentką. Zabieg kwasem hialuronowym w Szczecinie jest możliwy również w naszym gabinecie.
Etapy zabiegu kwasem
Pierwszą czynnością, którą wykonuje lekarz jest znieczulenie miejscowe. Przy wypełnianiu ust, lekarz może zdecydować się na zastosowanie znieczulenia stomatologicznego. Następnym krokiem jest wprowadzenie kwasu przy pomocy igły lub kaniuli. Kaniula to długa igła, która omija naczynia krwionośne oraz nerwy, przez co, po zabiegu nie są widoczne siniaki oraz opuchnięcia. Dzięki niej właśnie zabieg jest bezbolesny oraz szybki do wykonania. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lekarz modeluje twarz w celu uzyskania efektu oczekiwanego przez klienta.
Działanie kwasu
Podczas aplikacji kwasu w poduszeczki tłuszczowe policzków, czy też w okolice jarzmowe, pacjent może czuć delikatne rozpychanie pod skórą. Czym jest to spowodowane? Kwas ten posiada silne właściwości higroskopijne, dlatego właśnie żel wręcz ,,pęcznieje’’ pod naszą skórą. Wraz z uczuciem rozpierania, czy też rozpychania, skóra podnosi się właśnie przez przyłączanie dużych cząsteczek wody przez kwas hialuronowy. Efektem jest wygładzenie skóry oraz wypełnienie ubytków, które powstały przez wchłonięcie naturalnego kwasu pod nasza skórą.