Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Piękny, zdrowy wygląd to dążenie kobiet na całym świecie. Szczególnego znaczenia nabiera ono, gdy zauważamy na swoim ciele oznaki starzenia. Na szczęście – to, czego natura nam poskąpiła lub co z czasem postanowiła odebrać – możemy skutecznie odzyskać! W jaki sposób? Dzięki medycynie estetycznej! Oto kilka popularnych zabiegów, które potrafią czynić cuda.

Powiększanie ust

Marzenie niejednej z przedstawicielek płci pięknej: pełne, kształtne, zdrowo wyglądające usta. Właśnie dlatego powiększanie ust to jeden z ulubionych zabiegów estetycznych sporego grona pań. Celem wypełniania jest oczywiście poprawa wyglądu, jednak zabieg niesie więcej korzyści. Stosowany do jego wykonania kwas hialuronowy nawilża skórę ust, poprawiając ich ogólną kondycję. Pamiętajmy, by wielkość oraz kształt ust ingerował lekarz z dużym doświadczeniem i wysokim poczuciem estetyki!

Botoks

Wbrew nadszarpniętej opinii cały czas jest wykorzystywany w medycynie – nie tylko estetycznej! Pojawia się również w okulistyce czy neurologii. Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, to sprawdzony preparat, który skutecznie niweluje zmarszczki czy kurze łapki. W jaki sposób? Blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe i rozluźnia wybrane mięśnie twarzy. Oczywiście umiar to podstawa! Żeby nie stracić wyrazistości mimiki, z botoksem nie należy przesadzać i stosować go do usuwania rzeczywistych defektów.

Depilacja laserowa, czyli idealnie gładkie ciało

Wiązka światła używana w zabiegu depilacji laserowej uszkadza mieszki włosów, powodując ich stopniowy zanik. Marzenie wielu kobiet o delikatnej, aksamitnie gładkiej skórze, bez koszmaru codziennego golenia czy depilacji, jest więc jak najbardziej możliwe do realizacji. Depilacja laserowa w odpowiednich odstępach czasu, daje sporą gwarancję sukcesu.

Zabiegi autoregeneracyjne – dla jędrnej skóry

Niewątpliwy hit! Terapie autoregenracyjne z wykorzystaniem nakłuwania zmniejszają rozstępy, niwelują blizny i redukują zmarszczki. W jaki sposób? Wywołane nakłuwaniem mikrourazy pobudzają produkujące kolagen komórki, dzięki których intensywnej pracy powstaje zupełnie nowa tkanka – bez jakichkolwiek niedoskonałości. W zależności od tego, co chcemy skorygować, możemy skorzystać z rollerów, laserów frakcyjnych czy specjalistycznego urządzenia Dermapen.