Urządzenie PLEXR na opadające powieki

oczy

Opadające powieki to problem natury estetycznej, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, powodując charakterystyczny ospały, smutny wygląd twarzy. Wraz z wiekiem tkanka łączna skóry zmniejsza produkcję włókien, kolagenu i elastyny, co sprawia, że traci ona jędrność i elastyczność. Zazwyczaj te procesy rozpoczynają się po 40. roku życia, choć w niektórych przypadkach zdarzają się już w młodszym wieku, stając się przyczyną dyskomfortu i nieatrakcyjnego wyglądu. Do niedawna jedyną możliwością pozbycia się tych nieestetycznie wyglądających zmian była interwencja chirurgiczna. Wielu ludzi jednak – ze strachu przed operacją lub ewentualnymi komplikacjami – nie wybierało tej metody. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła inne, nieinwazyjne sposoby pomagające pozbyć się nadmiaru skóry na powiekach. A wszystko to bez użycia skalpela, igieł czy sztucznego wypełniania!

PLEXR – antidotum na procesy starzenia się skóry

W 2005 roku uczeni z Uniwersytetu w Rzymie podjęli badania nad rozwojem technologii generatora mikro wiązki plazmy i jej wykorzystania w nieoperacyjnej korekcie powiek, a także zwalczaniu zmarszczek, do których dochodzi na skutek utraty wiotkości skóry w określonych jej obszarach. Tak właśnie narodziła się technologia PLEXR, która początki swojego powstania datuje na 2010 rok. Jej pionierem został prof. Giorgio Fippi, reprezentant Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Chirurgii Nieinwazyjnej. Ciągłe udoskonalenia tej metody znalazły swoich wiernych odbiorców również w Polsce, którzy zachwyceni skutecznością, bezpieczeństwem stosowania i rewelacyjnymi efektami końcowymi nie wyobrażają sobie innych sposobów zatrzymujących procesy starzenia się skóry.

Zabieg PLEXR – jak wygląda?

Metoda dynamiczna lub chirurgia nieablacyjna – tak określana przez lekarzy jest technika z użyciem PLEXR. Nie usuwa ona bowiem nadmiaru skóry czy tłuszczu, ani nie przerywa ciągłości skóry, dzięki czemu jest nie tylko bezpieczna dla użytkownika, ale również pozwala na uzyskanie efektów w czasie rzeczywistym. Całość polega na wykonaniu małych, oddalonych od siebie na 0,5 mm punkcików na powierzchni skóry, przy zastosowaniu plazmy z urządzenia PLEXR. Dzięki temu możliwe jest zachowanie pełnej plastyczności w ruchach powiek – od początku, aż do zakończenia zabiegu, pozwalającej na stałe obserwowanie rezultatów swojej pracy. Co ważne, zabieg nie powoduje krwawienia, jest bezbolesny. Na około 30-60 minut przed rozpoczęciem nakłuwań, podaje się pacjentowi krem znieczulający. Całość zwykle nie przekracza 20 minut, zaś strupki, będące efektem ukłuć, o średnicy mniejszej niż 1 mm, utrzymują się nie dłużej niż tydzień. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów, czynność należy powtarzać co 40 dni, w serii od 1 do 3 zabiegów – w zależności od intensywności problemu. Rezultaty terapeutyczne utrzymają się od 2 do 4 lat.

Kto może poddać się zabiegowi?

Urządzenie PLEXR nie tylko pozwoli poprawić kontur oka, ale znajdzie również inne zastosowanie. Polecane przy:

  • utrwalonych zmarszczkach w okolicach oczu: dolna powieka i „kurze łapki”,
  • zmarszczkach w okolicy ucha i ciała (twarz, szyja, okolica łokci, kolan),
  • bliznach i rozstępach,
  • zmianach trądzikowych,
  • zmianach skórnych typu: naczyniaki rubinowe, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, kurzajki, rogowacenie słoneczne,
  • plamach soczewicowatych,
  • przebarwieniach,
  • kępkach żółtych powiek