Jak wygląda zabieg powiększania ust?

zabieg-powiększania-ust

Kształtne, wydatne usta to marzenie wielu kobiet. Nic dziwnego, większe usta podświadomie kojarzą się z młodością, dodają urody i seksapilu, podczas gdy wąskie i małe nadają właścicielce surowego wyglądu. Na szczęście istnieją bezpieczne sposoby na powiększenie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Substancja ta naturalnie występuje w organizmie, jest więc całkowicie bezpieczna. Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że nie tylko powiększa on i koryguje kształt ust, ale także zapewnia ich długotrwałe nawilżenie i wygładza drobne zmarszczki wokół warg.

Warto zaznaczyć, że powiększanie ust jest zabiegiem medycyny estetycznej, a nie chirurgii plastycznej. Oznacza to, że jest wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Nie wymaga znieczulenia ogólnego ani też długiej rekonwalescencji. Tuż po zabiegu pacjentka wychodzi z gabinetu i od razu może się udać do domu.

Przygotowanie do zabiegu

kwas hialuronowy

Przed wykonaniem zabiegu powiększania ust konieczna jest konsultacja. Lekarz sprawdza usta pacjentki, ocenia ich stan i wielkość. Od tych parametrów zależeć będzie ilość preparatu, jaka zostanie użyta do powiększenia, a tym samym koszt zabiegu. Jeden mililitr kosztuje zazwyczaj ok 700-1000 zł. W przypadku wykonania zabiegu na kilka partii twarzy, np. wypełnienia też policzków czy zmarszczek, ogólna cena może być niższa.

Po zbadaniu ust lekarz przeprowadza wywiad, który ma na celu wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Są to przede wszystkim: choroby skóry, nowotwór, ciąża i okres laktacji, a także zły stan psychiczny i fizyczny oraz zaburzone postrzeganie samej siebie. Jeżeli żadne z powyższych nie ma miejsca, można zaplanować termin powiększania.

Powiększanie ust – jak wygląda?

Sam zabieg trwa dość krótko. Lekarz pobiera do strzykawki kwas hialuronowy, który jest następnie podawany za pomocą cienkiej igły w wybrane wcześniej miejsca. Nie jest to bolesny proces, zwłaszcza że powszechnie używa się kremów do miejscowego znieczulenia, ale szczególnie wrażliwe osoby mogą poprosić dodatkowo o znieczulenie dentystyczne. Po wykonaniu wstrzyknięć lekarz rozciera skórę ust, aby preparat dobrze się rozprowadził i nie powstały siniaki.

Po zabiegu

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego i wymasowaniu ust pacjentka może w zasadzie od razu wrócić do domu i do swoich normalnych zajęć. Nie ma potrzeby brania urlopu czy odwoływania planów. Nie jest polecane jedynie korzystanie z basenu i sauny tuż po zabiegu, jednak następnego dnia można to robić. Właściwy efekt powiększenia pojawia się dopiero po jakimś czasie. Kilka dni od zabiegu kwas hialuronowy dosłownie „pije” wodę i sprawia, że usta nabierają na objętości. Odczuwanie dyskomfortu w tym okresie jest kwestią indywidualną, jednak jeśli ten się pojawia, nie jest to typowy ból, raczej delikatna zmiana w odczuwaniu warg.

Powiększanie ust to jeden z bezpieczniejszych i mało inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Mimo tego potrafi całkowicie odmienić wygląd twarzy i sprawić, że będzie się ona prezentowała bardzo atrakcyjnie, poprawiając samoocenę pacjentki.